UP2UC-150-R
Power Inductors 15.0uH 3.1A
product image
UP2UC-150-R Picture
SeekIC No. : 001188203 Detail
UP2UC-150-R: Power Inductors 15.0uH 3.1A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2UC-150-R
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2UC-150-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15H
Tolerance±20%
Package / Case0.500" L x 0.393" W x 0.205" H (12.70mm x 10.00mm x 5.21mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeDrum Core
Current 3.1A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq27MHz
DC Resistance (DCR)46.00 mOhm Max