UP2UC-470-R
Power Inductors 47.0uH 1.8A
product image
UP2UC-470-R Picture
SeekIC No. : 001185934 Detail
UP2UC-470-R: Power Inductors 47.0uH 1.8A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2UC-470-R
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2UC-470-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±20%
Package / Case0.500" L x 0.393" W x 0.205" H (12.70mm x 10.00mm x 5.21mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeDrum Core
Current 1.8A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq12MHz
DC Resistance (DCR)140.0 mOhm Max