UPS0J152MPD
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3volts 1500uF 10x20 20% 5LS
product image
UPS0J152MPD Picture
SeekIC No. : 00709322 Detail
UPS0J152MPD: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3volts 1500uF 10x20 20% 5LS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UPS0J152MPD
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 1500 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 6.3 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 10 mm Dia. x 20 mm L
Product : Low Impedance Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Capacitance : 1500 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Voltage Rating : 6.3 Volts
Dimensions : 10 mm Dia. x 20 mm L