UT018JCL
CONN CABLE CLAMP METAL #18 IP68
product image
UT018JCL Picture
SeekIC No. : 004538960 Detail
UT018JCL: CONN CABLE CLAMP METAL #18 IP68
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UT018JCL
Mfg:
Souriau Connection Technology
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationUT018JCL
VendorSouriau Connection Technology
CategoryConnectors
Shell Size - Insert18
FeaturesDust Tight, Strain Relief, Waterproof
Thread Size1 1/16-18 UNEF
Cable Opening0.453 ~ 0.709" (11.50mm ~ 18.00mm)