UWX1A330MCL1GB
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 33uF 5x5.4 20%
product image
UWX1A330MCL1GB Picture
SeekIC No. : 00751276 Detail
UWX1A330MCL1GB: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 33uF 5x5.4 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UWX1A330MCL1GB
Quick Details
Capacitance : 33 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 5 mm Dia. x 5.4 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts
Capacitance : 33 uF
Dimensions : 5 mm Dia. x 5.4 mm L
Parameters:
Technical/Catalog InformationUWX1A330MCL1GB
VendorNichicon (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance33F
ESR (Equivalent Series Resistance)-
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension0.197" Dia x 0.213" H (5.00mm x 5.40mm)
Lead Spacing-
Surface Mount Land Size0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
PackagingDigi-Reel?
Tolerance±20%
Voltage Rating10V