V0402MHS22NR
Varistors MLV 22pF 0402 STD MHS SERIES
product image
V0402MHS22NR Picture
SeekIC No. : 00699981 Detail
V0402MHS22NR: Varistors MLV 22pF 0402 STD MHS SERIES
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V0402MHS22NR
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Voltage Rating DC : 42 V Clamping Voltage : 30 V
Capacitance : 22 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Product :
Voltage Rating AC :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 22 pF
Voltage Rating DC : 42 V
Clamping Voltage : 30 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV0402MHS22NR
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts9VDC
Current-Surge-
Package / Case0402 (1005 metric)
Varistor Voltage30V