V0603MHS22NH
Varistors 9v 22pF 0603
product image
V0603MHS22NH Picture
SeekIC No. : 00700289 Detail
V0603MHS22NH: Varistors 9v 22pF 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V0603MHS22NH
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Voltage Rating DC : 9 V Clamping Voltage : 30 V
Peak Surge Current : 1 A Capacitance : 22 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Description
Product :
Voltage Rating AC :
Diameter :
Surge Energy Rating :
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Peak Surge Current : 1 A
Voltage Rating DC : 9 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 22 pF
Clamping Voltage : 30 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV0603MHS22NH
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts9VDC
Current-Surge-
Package / Case0603 (1608 metric)
Varistor Voltage30V