V10E625L1B5
Varistors 625Vrms 3500A 90pF 10mm Disc
product image
V10E625L1B5 Picture
SeekIC No. : 00706824 Detail
V10E625L1B5: Varistors 625Vrms 3500A 90pF 10mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V10E625L1B5
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Voltage Rating DC : 825 V Voltage Rating AC : 625 V
Clamping Voltage : 1.65 KV Peak Surge Current : 3.5 KA
Capacitance : 90 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Description
Product :
Diameter :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Voltage Rating DC : 825 V
Voltage Rating AC : 625 V
Capacitance : 90 pF
Peak Surge Current : 3.5 KA
Clamping Voltage : 1.65 KV
Parameters:
Technical/Catalog InformationV10E625L1B5
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts625Vrms
Maximum DC Volts825VDC
Current-Surge3.5kA
Package / CaseDisc 10mm
Varistor Voltage1100V (1.1kV)