V110A12C300BF2
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W
product image
V110A12C300BF2 Picture
SeekIC No. : 003720930 Detail
V110A12C300BF2: CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V110A12C300BF2
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: Maxi Manufacturer: Vicor Corporation
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 66V Voltage - Input (Max): 154V
Voltage - Output 1: 12V Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: - SNR : 57 dB
Current - Output (Max): * Power (Watts) - Manufacture Series: 300W
Voltage - Isolation: * Features: *
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Module
Size / Dimension: 4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm) Packaging: Bulk
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Description
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Voltage - Output 1: 12V
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Voltage - Isolation: *
Features: *
Package / Case: Module
Efficiency: *
Power (Watts) - Manufacture Series: 300W
Manufacturer: Vicor Corporation
Current - Output (Max): *
Voltage - Input (Min): 66V
Voltage - Input (Max): 154V
Series: Maxi
Size / Dimension: 4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)