V130LA20BP
Varistors 130V 1900pF
product image
V130LA20BP Picture
SeekIC No. : 00699727 Detail
V130LA20BP: Varistors 130V 1900pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V130LA20BP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 175 V
Voltage Rating AC : 130 V Clamping Voltage : 325 V
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Surge Energy Rating : 70 J Capacitance : 1900 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 20 mm
Surge Energy Rating : 70 J
Voltage Rating AC : 130 V
Peak Surge Current : 6.5 KA
Voltage Rating DC : 175 V
Capacitance : 1900 pF
Clamping Voltage : 325 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV130LA20BP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts130Vrms
Maximum DC Volts175VDC
Current-Surge6.5kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage220V