V130LC10A
Varistors 130V 1000pF
product image
V130LC10A Picture
SeekIC No. : 00700118 Detail
V130LC10A: Varistors 130V 1000pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V130LC10A
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 175 V
Voltage Rating AC : 130 V Clamping Voltage : 340 V
Diameter : 14 mm Peak Surge Current : 4.5 KA
Capacitance : 1000 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Packaging : Bulk
Product : MOV
Diameter : 14 mm
Peak Surge Current : 4.5 KA
Mounting : Radial
Clamping Voltage : 340 V
Capacitance : 1000 pF
Voltage Rating AC : 130 V
Voltage Rating DC : 175 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV130LC10A
Maximum AC Volts130Vrms
Maximum DC Volts175VDC
Current-Surge4.5kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage228V