V130LC20A
Varistors 130V 1900pF
product image
V130LC20A Picture
SeekIC No. : 00703860 Detail
V130LC20A: Varistors 130V 1900pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V130LC20A
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 175 V
Voltage Rating AC : 130 V Clamping Voltage : 340 V
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Capacitance : 1900 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 20 mm
Clamping Voltage : 340 V
Voltage Rating AC : 130 V
Peak Surge Current : 6.5 KA
Voltage Rating DC : 175 V
Capacitance : 1900 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV130LC20A
Maximum AC Volts130Vrms
Maximum DC Volts175VDC
Current-Surge6.5kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage228V