V130LTX10A
Varistors 130V
product image
V130LTX10A Picture
SeekIC No. : 00702850 Detail
V130LTX10A: Varistors 130V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V130LTX10A
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Voltage Rating DC : 175 V Voltage Rating AC : 130 V
Clamping Voltage : 340 V Peak Surge Current : 1.2 KA
Capacitance : 450 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Reel
Description
Product :
Diameter :
Surge Energy Rating :
Mounting :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 340 V
Voltage Rating AC : 130 V
Peak Surge Current : 1.2 KA
Voltage Rating DC : 175 V
Capacitance : 450 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV130LTX10A
Maximum AC Volts130Vrms
Maximum DC Volts175VDC
Current-Surge4.5kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage228V