V14MLA0603H
Varistors 10V 30A 180pF
product image
V14MLA0603H Picture
SeekIC No. : 00699985 Detail
V14MLA0603H: Varistors 10V 30A 180pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14MLA0603H
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 14 V
Capacitance : 180 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Capacitance : 180 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 14 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14MLA0603H
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts10VAC
Maximum DC Volts14VDC
Current-Surge30A
Package / Case0603 (1608 metric)
Varistor Voltage21.5V