V14MLA0603WH
Varistors 10V 30A 150pF
product image
V14MLA0603WH Picture
SeekIC No. : 00701722 Detail
V14MLA0603WH: Varistors 10V 30A 150pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14MLA0603WH
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 14 V
Capacitance : 180 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Capacitance : 180 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 14 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14MLA0603WH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts10VAC
Maximum DC Volts14VDC
Current-Surge30A
Package / Case0603 (1608 metric)
Varistor Voltage21.5V