V14MLA0805H
Varistors 10V 120A 480pF
product image
V14MLA0805H Picture
SeekIC No. : 00700588 Detail
V14MLA0805H: Varistors 10V 120A 480pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14MLA0805H
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 14 V
Voltage Rating AC : 10 V Clamping Voltage : 32 V
Peak Surge Current : 120 A Surge Energy Rating : 0.3 J
Capacitance : 560 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Diameter :
Product : MLV
Surge Energy Rating : 0.3 J
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 14 V
Voltage Rating AC : 10 V
Peak Surge Current : 120 A
Capacitance : 560 pF
Clamping Voltage : 32 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14MLA0805H
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts10VAC
Maximum DC Volts14VDC
Current-Surge120A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage20.3V