V14MLA0805LNH
Varistors 10V 40A 270pF
product image
V14MLA0805LNH Picture
SeekIC No. : 00700217 Detail
V14MLA0805LNH: Varistors 10V 40A 270pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14MLA0805LNH
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 14 V
Capacitance : 320 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 14 V
Capacitance : 320 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14MLA0805LNH
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts10VAC
Maximum DC Volts14VDC
Current-Surge40A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage20.3V