V14MLA0805NH
Varistors 10V 120A 270pF
product image
V14MLA0805NH Picture
SeekIC No. : 00699571 Detail
V14MLA0805NH: Varistors 10V 120A 270pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14MLA0805NH
Quick Details
Voltage Rating DC : 14 V Voltage Rating AC : 10 V
Clamping Voltage : 32 V Peak Surge Current : 40 A
Surge Energy Rating : 0.1 J Capacitance : 320 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Description
Product :
Packaging : Reel
Surge Energy Rating : 0.1 J
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating DC : 14 V
Voltage Rating AC : 10 V
Capacitance : 320 pF
Clamping Voltage : 32 V
Peak Surge Current : 40 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14MLA0805NH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts10VAC
Maximum DC Volts14VDC
Current-Surge120A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage20.3V