V14P150L1T
Varistors 150Vrms 160pF 14mm Disc
product image
V14P150L1T Picture
SeekIC No. : 00703980 Detail
V14P150L1T: Varistors 150Vrms 160pF 14mm Disc
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V14P150L1T
Quick Details
Voltage Rating DC : 200 V Voltage Rating AC : 150 V
Clamping Voltage : 395 V Capacitance : 800 pF
Packaging : Reel
Description
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Product :
Operating Temperature Range :
Mounting :
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 395 V
Voltage Rating DC : 200 V
Voltage Rating AC : 150 V
Capacitance : 800 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV14P150L1T
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts150Vrms
Maximum DC Volts200VDC
Current-Surge6kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage264V