V150C12C150BL2
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W
product image
V150C12C150BL2 Picture
SeekIC No. : 003755813 Detail
V150C12C150BL2: CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V150C12C150BL2
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: MICRO Manufacturer: Vicor Corporation
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 100V Voltage - Input (Max): 200V
Voltage - Output 1: 12V Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: - SNR : 57 dB
Current - Output (Max): * Power (Watts) - Manufacture Series: 150W
Voltage - Isolation: * Features: *
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Module
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm) Packaging: Bulk
Operating Temperature: -20°C ~ 100°C
Description
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Voltage - Output 1: 12V
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Voltage - Isolation: *
Features: *
Power (Watts) - Manufacture Series: 150W
Package / Case: Module
Efficiency: *
Manufacturer: Vicor Corporation
Current - Output (Max): *
Series: MICRO
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm)
Voltage - Input (Min): 100V
Voltage - Input (Max): 200V