V150ZA05
Varistors 150V 400A 120pF
product image
V150ZA05 Picture
SeekIC No. : 00701480 Detail
V150ZA05: Varistors 150V 400A 120pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V150ZA05
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 127 V
Voltage Rating AC : 92 V Clamping Voltage : 240 V
Diameter : 5 mm Peak Surge Current : 100 A
Capacitance : 60 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Peak Surge Current : 100 A
Diameter : 5 mm
Capacitance : 60 pF
Voltage Rating DC : 127 V
Voltage Rating AC : 92 V
Clamping Voltage : 240 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV150ZA05
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts95Vrms
Maximum DC Volts127VDC
Current-Surge400A
Package / CaseDisc 5mm
Varistor Voltage150V