V150ZA4P
Varistors 150V 2500A 60pF
product image
V150ZA4P Picture
SeekIC No. : 00705266 Detail
V150ZA4P: Varistors 150V 2500A 60pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V150ZA4P
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 127 V
Voltage Rating AC : 95 V Clamping Voltage : 250 V
Diameter : 10 mm Peak Surge Current : 1 KA
Capacitance : 600 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Peak Surge Current : 1 KA
Capacitance : 600 pF
Diameter : 10 mm
Voltage Rating AC : 95 V
Clamping Voltage : 250 V
Voltage Rating DC : 127 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV150ZA4P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts95Vrms
Maximum DC Volts127VDC
Current-Surge2.5kA
Package / CaseDisc 10mm
Varistor Voltage150V