V150ZT1P
Varistors 150V 1200A 250pF
product image
V150ZT1P Picture
SeekIC No. : 00701237 Detail
V150ZT1P: Varistors 150V 1200A 250pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V150ZT1P
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 127 V
Voltage Rating AC : 95 V Clamping Voltage : 250 V
Diameter : 7 mm Peak Surge Current : 1.2 KA
Capacitance : 250 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Reel
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Capacitance : 250 pF
Packaging : Reel
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 95 V
Clamping Voltage : 250 V
Diameter : 7 mm
Peak Surge Current : 1.2 KA
Voltage Rating DC : 127 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV150ZT1P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts95Vrms
Maximum DC Volts127VDC
Current-Surge1.2kA
Package / CaseDisc 7mm
Varistor Voltage150V