V150ZT8P
Varistors 150V 4500A 1400pF
product image
V150ZT8P Picture
SeekIC No. : 00703527 Detail
V150ZT8P: Varistors 150V 4500A 1400pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V150ZT8P
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 127 V
Voltage Rating AC : 95 V Clamping Voltage : 250 V
Diameter : 14 mm Peak Surge Current : 4.5 KA
Capacitance : 1400 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Reel
Packaging : Reel
Product : MOV
Diameter : 14 mm
Peak Surge Current : 4.5 KA
Mounting : Radial
Capacitance : 1400 pF
Voltage Rating AC : 95 V
Clamping Voltage : 250 V
Voltage Rating DC : 127 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV150ZT8P
Maximum AC Volts95Vrms
Maximum DC Volts127VDC
Current-Surge4.5kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage150V