V15H22-CZ100A02-K
Basic / Snap Action / Limit Switches 22A,SPDT V-BASIC STANDARD SW
product image
V15H22-CZ100A02-K Picture
SeekIC No. : 002587063 Detail
V15H22-CZ100A02-K: Basic / Snap Action / Limit Switches 22A,SPDT V-BASIC STANDARD SW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V15H22-CZ100A02-K
Mfg:
Honeywell
Description
Contact Form :
Actuator :
Current Rating :
Voltage Rating AC :
Voltage Rating DC :
Power Rating :
Operating Force :
IP Rating :
NEMA Rating :
Termination Style :
Packaging :
Parameters:
Technical/Catalog InformationV15H22-CZ100A02-K
VendorHoneywell Sensing and Control
CategorySwitches
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
Actuator TypeLever, Straight
Operating Force60gf
Switch FunctionOn-Mom
CircuitSPDT
Contact Rating @ Voltage22A @ 250VAC