V15H22-CZ100A03-K
Basic / Snap Action / Limit Switches 22A,SPDT V-BASIC STANDARD SW
product image
V15H22-CZ100A03-K Picture
SeekIC No. : 002587235 Detail
V15H22-CZ100A03-K: Basic / Snap Action / Limit Switches 22A,SPDT V-BASIC STANDARD SW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V15H22-CZ100A03-K
Mfg:
Honeywell
Quick Details
Termination Style : Solder
Packaging :
Termination Style : Solder
Parameters:
Technical/Catalog InformationV15H22-CZ100A03-K
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
Actuator TypeLever, Straight
Operating Force30gf
Switch FunctionOn-Mom
CircuitSPDT
Contact Rating @ Voltage22A @ 250VAC