V15H22-CZ300-K
Basic / Snap Action / Limit Switches 22A,pin plunger,SPDT V-Basic Standard SW
product image
V15H22-CZ300-K Picture
SeekIC No. : 002587020 Detail
V15H22-CZ300-K: Basic / Snap Action / Limit Switches 22A,pin plunger,SPDT V-Basic Standard SW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V15H22-CZ300-K
Quick Details
Termination Style : Screw
Packaging :
Termination Style : Screw
Parameters:
Technical/Catalog InformationV15H22-CZ300-K
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
Actuator TypeRound (Pin Plunger)
Operating Force300gf
Switch FunctionOn-Mom
CircuitSPDT
Contact Rating @ Voltage22A @ 250VAC