V15H22-CZ300A05-K
Basic / Snap Action / Limit Switches 22A,RollerLever,SPDT V-Basic Standard SW
product image
V15H22-CZ300A05-K Picture
SeekIC No. : 002586912 Detail
V15H22-CZ300A05-K: Basic / Snap Action / Limit Switches 22A,RollerLever,SPDT V-Basic Standard SW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V15H22-CZ300A05-K
Quick Details
Termination Style : Quick Connect
Packaging :
Parameters:
Technical/Catalog InformationV15H22-CZ300A05-K
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
Actuator TypeLever, Roller
Operating Force350gf
Switch FunctionOn-Mom
CircuitSPDT
Contact Rating @ Voltage22A @ 250VAC