V175LA10C
Varistors 175V
product image
V175LA10C Picture
SeekIC No. : 00704621 Detail
V175LA10C: Varistors 175V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V175LA10C
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 303 V
Voltage Rating AC : 175 V Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 14 mm Peak Surge Current : 6 KA
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Capacitance :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Diameter : 14 mm
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V
Peak Surge Current : 6 KA
Voltage Rating DC : 303 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV175LA10C
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts175Vrms
Maximum DC Volts-
Current-Surge5kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage303V