V175LA20A
Varistors 175V 1400pF
product image
V175LA20A Picture
SeekIC No. : 00705284 Detail
V175LA20A: Varistors 175V 1400pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V175LA20A
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Capacitance : 1400 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Mounting : Radial
Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 20 mm
Capacitance : 1400 pF
Peak Surge Current : 6.5 KA
Parameters:
Technical/Catalog InformationV175LA20A
Maximum AC Volts175Vrms
Maximum DC Volts225VDC
Current-Surge6.5kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage303V