V175LA2P
Varistors 175V
product image
V175LA2P Picture
SeekIC No. : 00700673 Detail
V175LA2P: Varistors 175V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V175LA2P
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 7 mm Peak Surge Current : 1.2 KA
Capacitance : 130 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Mounting : Radial
Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 7 mm
Peak Surge Current : 1.2 KA
Capacitance : 130 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV175LA2P
Maximum AC Volts175Vrms
Maximum DC Volts225VDC
Current-Surge1.2kA
Package / CaseDisc 7mm
Varistor Voltage303V