V175LS5P
Varistors RADIAL VARISTOR LEAD FREE
product image
V175LS5P Picture
SeekIC No. : 00704165 Detail
V175LS5P: Varistors RADIAL VARISTOR LEAD FREE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V175LS5P
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 10 mm Peak Surge Current : 2.5 KA
Capacitance : 350 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V
Capacitance : 350 pF
Diameter : 10 mm
Peak Surge Current : 2.5 KA
Parameters:
Technical/Catalog InformationV175LS5P
Maximum AC Volts175Vrms
Maximum DC Volts225VDC
Current-Surge2.5kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage303V