V175LT20C
Varistors 175V
product image
V175LT20C Picture
SeekIC No. : 00704784 Detail
V175LT20C: Varistors 175V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V175LT20C
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 9 KA
Capacitance : 130 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial
Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 20 mm
Capacitance : 130 pF
Peak Surge Current : 9 KA
Parameters:
Technical/Catalog InformationV175LT20C
Maximum AC Volts175Vrms
Maximum DC Volts-
Current-Surge7kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage303V