V175LT20CP
Varistors 175V
product image
V175LT20CP Picture
SeekIC No. : 00704371 Detail
V175LT20CP: Varistors 175V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V175LT20CP
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V Diameter : 20 mm
Peak Surge Current : 9 KA Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Reel
Description
Voltage Rating DC :
Surge Energy Rating :
Capacitance :
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 20 mm
Peak Surge Current : 9 KA
Parameters:
Technical/Catalog InformationV175LT20CP
Maximum AC Volts175Vrms
Maximum DC Volts-
Current-Surge7kA
Package / CaseDisc 20mm
Varistor Voltage247V