V175LT5P
Varistors 175V 350pF
product image
V175LT5P Picture
SeekIC No. : 00704380 Detail
V175LT5P: Varistors 175V 350pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V175LT5P
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V Clamping Voltage : 455 V
Diameter : 10 mm Peak Surge Current : 2.5 KA
Capacitance : 350 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial
Voltage Rating DC : 225 V
Voltage Rating AC : 175 V
Clamping Voltage : 455 V
Capacitance : 350 pF
Diameter : 10 mm
Peak Surge Current : 2.5 KA
Parameters:
Technical/Catalog InformationV175LT5P
Maximum AC Volts175Vrms
Maximum DC Volts225VDC
Current-Surge2.5kA
Package / CaseDisc 10mm
Varistor Voltage303V