V180CH8S
LOW PROFILE SM VARISTOR
product image
V180CH8S Picture
SeekIC No. : 003005570 Detail
V180CH8S: LOW PROFILE SM VARISTOR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V180CH8S
Quick Details
Series: CH Manufacturer: Littelfuse Inc
Varistor Voltage: 180V Current-Surge: 250A
Propagation Delay Time : 28 ns at 5 V Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 115VAC Maximum DC Volts: 153VDC
Energy: 4.0J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: Littelfuse Inc
Current-Surge: 250A
Energy: 4.0J
Series: CH
Package / Case: 2-SMD, No Lead
Maximum AC Volts: 115VAC
Maximum DC Volts: 153VDC
Varistor Voltage: 180V