V18AUMLA1206H
Varistors 23V Automotive
product image
V18AUMLA1206H Picture
SeekIC No. : 00700080 Detail
V18AUMLA1206H: Varistors 23V Automotive
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18AUMLA1206H
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 18 V
Clamping Voltage : 40 V Surge Energy Rating : 1.5 J
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Bulk
Description
Voltage Rating AC :
Diameter :
Peak Surge Current :
Capacitance :
Packaging : Bulk
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Voltage Rating DC : 18 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Surge Energy Rating : 1.5 J
Clamping Voltage : 40 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV18AUMLA1206H
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge1.5A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage32V