V18MLA0402NR
Varistors 14V 20A 40pF
product image
V18MLA0402NR Picture
SeekIC No. : 00699490 Detail
V18MLA0402NR: Varistors 14V 20A 40pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18MLA0402NR
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 18 V
Capacitance : 50 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 18 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 50 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV18MLA0402NR
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts14VAC
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge20A
Package / Case0402 (1005 metric)
Varistor Voltage28V