V18MLA0805LH
Varistors 14V 40A 250pF
product image
V18MLA0805LH Picture
SeekIC No. : 00700053 Detail
V18MLA0805LH: Varistors 14V 40A 250pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18MLA0805LH
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 18 V
Capacitance : 290 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 18 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 290 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV18MLA0805LH
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts14VAC
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge40A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage28V