V18MLA0805NH
Varistors 14V 120A 250pF
product image
V18MLA0805NH Picture
SeekIC No. : 00700006 Detail
V18MLA0805NH: Varistors 14V 120A 250pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18MLA0805NH
Quick Details
Voltage Rating DC : 18 V Voltage Rating AC : 14 V
Clamping Voltage : 44 V Peak Surge Current : 120 A
Surge Energy Rating : 0.3 J Capacitance : 520 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Description
Product :
Diameter :
Surge Energy Rating : 0.3 J
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 18 V
Voltage Rating AC : 14 V
Clamping Voltage : 44 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Peak Surge Current : 120 A
Capacitance : 520 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV18MLA0805NH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts14VAC
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge120A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage28V