V18MLA0805WH
Varistors 18V 120A 250pF
product image
V18MLA0805WH Picture
SeekIC No. : 00701532 Detail
V18MLA0805WH: Varistors 18V 120A 250pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18MLA0805WH
Description
Product :
Voltage Rating DC :
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Capacitance :
Operating Temperature Range :
Mounting :
Packaging : Reel
Parameters:
Technical/Catalog InformationV18MLA0805WH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts14VAC
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge120A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage28V