V18MLA1206H
Varistors 14V 150A 1100pF
product image
V18MLA1206H Picture
SeekIC No. : 00700139 Detail
V18MLA1206H: Varistors 14V 150A 1100pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18MLA1206H
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 18 V
Capacitance : 1270 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 18 V
Capacitance : 1270 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationV18MLA1206H
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts14VAC
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge150A
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage28V