V18MLA1210H
Varistors 14V 500A 1250pF
product image
V18MLA1210H Picture
SeekIC No. : 00700398 Detail
V18MLA1210H: Varistors 14V 500A 1250pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18MLA1210H
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 18 V
Capacitance : 1440 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Voltage Rating AC :
Clamping Voltage :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 18 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 1440 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV18MLA1210H
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts14VAC
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge500A
Package / Case1210 (3225 metric)
Varistor Voltage28V