V18MLE0603NR
Varistors MULTI-LAYER VARISTOR SURFACE MOUNT
product image
V18MLE0603NR Picture
SeekIC No. : 00701165 Detail
V18MLE0603NR: Varistors MULTI-LAYER VARISTOR SURFACE MOUNT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18MLE0603NR
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 18 V
Clamping Voltage : 50 V Capacitance : 125 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Packaging : Reel
Surge Energy Rating :
Mounting :
Product : MLV
Packaging : Reel
Capacitance : 125 pF
Voltage Rating DC : 18 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Clamping Voltage : 50 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV18MLE0603NR
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge50A
Package / Case0603 (1608 metric)
Varistor Voltage28V