V18MLE0805LH
Varistors 18VDC 50V-CLAMP
product image
V18MLE0805LH Picture
SeekIC No. : 00700531 Detail
V18MLE0805LH: Varistors 18VDC 50V-CLAMP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18MLE0805LH
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 18 V
Clamping Voltage : 50 V Capacitance : 100 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating AC :
Diameter :
Peak Surge Current :
Surge Energy Rating :
Product : MLV
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 18 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 100 pF
Clamping Voltage : 50 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV18MLE0805LH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge50A
Package / Case0805 (2012 metric)
Varistor Voltage28V