V18MLE1206H
Varistors 18V
product image
V18MLE1206H Picture
SeekIC No. : 00699863 Detail
V18MLE1206H: Varistors 18V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V18MLE1206H
Quick Details
Product : MLV Voltage Rating DC : 18 V
Clamping Voltage : 50 V Capacitance : 1700 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Voltage Rating DC : 18 V
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 1700 pF
Clamping Voltage : 50 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationV18MLE1206H
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts18VDC
Current-Surge-
Package / Case1206 (3216 metric)
Varistor Voltage28V