V200RA16
Varistors 200V 4500A 1000pF
product image
V200RA16 Picture
SeekIC No. : 00700888 Detail
V200RA16: Varistors 200V 4500A 1000pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V200RA16
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 175 V
Voltage Rating AC : 130 V Clamping Voltage : 340 V
Diameter : 16 mm Peak Surge Current : 4.5 KA
Surge Energy Rating : 38.0 J Capacitance : 1000 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Packaging : Bulk
Product : MOV
Peak Surge Current : 4.5 KA
Mounting : Radial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Clamping Voltage : 340 V
Capacitance : 1000 pF
Voltage Rating AC : 130 V
Voltage Rating DC : 175 V
Diameter : 16 mm
Surge Energy Rating : 38.0 J
Parameters:
Technical/Catalog InformationV200RA16
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts175VDC
Current-Surge4.5kA
Package / CaseRadial
Varistor Voltage200V