V200RA22
Varistors 200V 6500A 1900pF
product image
V200RA22 Picture
SeekIC No. : 00702884 Detail
V200RA22: Varistors 200V 6500A 1900pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V200RA22
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 175 V
Voltage Rating AC : 130 V Clamping Voltage : 340 V
Diameter : 22 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Surge Energy Rating : 70 J Capacitance : 1900 pF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Surge Energy Rating : 70 J
Clamping Voltage : 340 V
Voltage Rating AC : 130 V
Peak Surge Current : 6.5 KA
Voltage Rating DC : 175 V
Capacitance : 1900 pF
Diameter : 22 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationV200RA22
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts175VDC
Current-Surge6.5kA
Package / CaseRadial
Varistor Voltage200V