V201HB34
Varistors HIGH ENERGY PCB USE
product image
V201HB34 Picture
SeekIC No. : 00702696 Detail
V201HB34: Varistors HIGH ENERGY PCB USE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V201HB34
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 265 V
Voltage Rating AC : 200 V Clamping Voltage : 533 V
Diameter : 34 mm Peak Surge Current : 40 KA
Capacitance : 6350 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Peak Surge Current : 40 KA
Product : MOV
Mounting : Radial
Diameter : 34 mm
Voltage Rating AC : 200 V
Voltage Rating DC : 265 V
Clamping Voltage : 533 V
Capacitance : 6350 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationV201HB34
Maximum AC Volts200Vrms
Maximum DC Volts265VDC
Current-Surge40kA
Package / Case34mm Square
Varistor Voltage345V