V205ZA05P
Varistors 205V 400A 100pF
product image
V205ZA05P Picture
SeekIC No. : 00704767 Detail
V205ZA05P: Varistors 205V 400A 100pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
V205ZA05P
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 170 V
Voltage Rating AC : 130 V Clamping Voltage : 340 V
Diameter : 5 mm Peak Surge Current : 400 A
Capacitance : 100 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Packaging : Bulk
Product : MOV
Mounting : Radial
Capacitance : 100 pF
Clamping Voltage : 340 V
Voltage Rating DC : 170 V
Voltage Rating AC : 130 V
Diameter : 5 mm
Peak Surge Current : 400 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationV205ZA05P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts130Vrms
Maximum DC Volts170VDC
Current-Surge400A
Package / CaseDisc 5mm
Varistor Voltage226V